Ugye milyen bizarrul néz ki??? Szerintem is. Vállalkozó szellemű vagyok, de bőven voltak kétségeim az elkészítése előtt. A gyerekek felől nem kergettem hiú ábrándokat, totál biztos voltam benne, hogy a kanalukat sem teszik majd bele.
Főzés közben a szaga alapján a kétségeim egyre nőttek, de kitartottam:)))))
Én voltam a legjobban meglepődve, de baromi finom lett, sőt még Mr. Mézeskalácsnak is ízlett!!!!
Bármilyen furcsa is evés közben nem tudtam felfedezni benne a káposzta jellegzetes ízét, inkább olyan különleges gyümölcsleves ízt hozott.
A káposztát négyfelé vágjuk és legyaluljuk, vagy késsel vékony csíkokra szabdaljuk. Megszórjuk egy kevés sóval és hagyjuk állni egy kicsit. Az almákat négyfelé vágjuk és a magházát kiszedjük. Az olajat felforrósítjuk beletesszük az almát. Mikor félig már puha, megszórjuk a cukorral, fahéjjal. Tovább pároljuk, hogy a cukor rá karamellizálódhasson. Rátesszük a káposztát és kevergetve egy pár percig pirítjuk őket együtt.
Felöntjük annyi vízzel ami ellepi, hozzáadjuk a mazsolát és addig főzzük, míg a káposzta meg nem puhul.
Egy kevés káposztát kiveszünk belőle, hogy egészben maradjon. A többit botmixerrel, a tejszínt folyamatosan adagolva hozzá pürésítjük. A tejszín mennyiségét saját ízlésünknek megfelelően változtathatjuk. Kóstolgassuk közbe, de a botmixert mindenképpen kapcsoljuk ki addig:)
Hozzáadjuk a gyömbért és forráspontig melegítjük. Beletesszük az egészben hagyott káposztaszálakat és melegen tálaljuk.
Ugye milyen jó, ha az ember lánya olyan helyen dolgozik, ahol csupa sütni-főzni szerető munkatárssal van körülvéve?! Bizony jó!!!:) Nem ez az első "kaja" aminek a kóstolása után az első gondolatom, az hogy KELL EZ A RECEPT!!!!:)
Ez egy igazi bűntudat mentes sós süti....legalábbis a készítőjének biztosan:))))
A dagasztás alatt előre ledolgozzuk a később megevett kalóriákat:)))) Olyan könnyű lesz a tésztája mint a pihe, másnap is tökéletesen puha, és sokkal kevesebb vele a macera mint a sörkiflivel, na és nem mellesleg sokkal finomabb is....a család szerint.
A recept egy szakácskönyvből származik, még véletlenül se kérdezzétek meg melyikből:))
Eddig nagyon vagány voltam a kelt tésztákkal, ugyanis megdagasztattam a kenyérsütő gépemmel. Most csak az volt a bibi, hogy az alapanyagok mennyisége meghaladta a gépem kapacitását, úgyhogy maradt a kézi erő.
Ezt nem is bántam, imádom érezni a tészta puhaságát, tapintását mikor alakul, formálódik.
Nem szeretnék senkit ámítani azzal, hogy tudnám hogyan kell dagasztani. Dédimamám ezirányú tevékenységei alkalmával biztosan mindig az udvar hátuljában járhattam, ugyanis emlékképem sincsen a tevékenységről. Viszont nézek tévét, úgyhogy láttam már ilyet:)))
Így kell:
Én még véletlenül sem bírtam volna csak jobb kézzel végig csinálni, átlag 10 másodpercenként cseréltem a kezeimet és a technikámat látva, béles készítésben profi nagyanyám biztosan sírva röhögött volna, 84 éves életkorát meghazudtolva.:)
Tíz perc dögönyészés után, viszont tényleg elvált az edény falától és gyönyörű hólyagok keletkeztek rajta. Örültem na:))) Komolyan, minden fáradtságot megér. Aki egyszer megkóstolta biztosan hajlandó lesz beáldozni magát a dagasztás oltárán:)
Sós háromszögek
Hozzávalók
/2-3 tepsi /
1 kg liszt (nálam most Lidl)
1 tojás
1 ek. cukor
1/2 tk. só
5 dkg élesztő
6 dl langyos tej
2 dl olaj
Töltelék
4 tojássárgája
25 dkg puha margarin
1 ek. só
Tetejére
1 tojássárgája
10 dkg reszelt sajt
1 ek. köménymag
3 ek. szezámmag
2 dl langyos tejben elkeverjük a cukrot és az élesztőt, hagyjuk felfutni. A lisztbe beleütjük a tojást, beleszórjuk a sót, hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt. Elkezdjük dagasztani, folyamatosan dolgozzuk bele a maradék tejet és az olajat. Olyan állaga lesz a tésztának mint a videón. A dagasztás alatt szépen fokozaton összeáll, elválik az edény falától, hólyagok képződnek a felületén.
Öt részre vágjuk, bucikat formázunk belőlük, letakarjuk és hagyjuk kelni 10 percet.
A töltelékhez a puha margarint alaposan kikeverjük a sóval és a tojássárgájákkal. Itt hálát mondunk, hogy van robotgépünk:)
Az első tésztabucit téglalappá nyújtjuk megkenjük egy igencsak púpos evőkanál margarinos krémmel és a hosszabbik oldalánál fogva feltekerjük. Félre tesszük és ugyanezt megcsináljuk a többi bucival is.
Ha szeretnénk szezámmagot is a tetejére akkor száraz serpenyőbe beleszórjuk a szezámmagot és a köménymagot és állandóan kevergetve addig pirítjuk míg egy kis színt nem kap. Ezután rögtön áttesszük egy másik edénybe, hogy a serpenyő hőjétől nehogy megégjen.
Az első tekercset lekenjük tojássárgájával, majd háromszögekre vágjuk, a csücsköknél ráhagyással, hogy ne nyíljanak majd szét.
Megszórjuk amivel szeretnénk és zsírozott tepsibe tesszük.
Előmelegített sütőben sütjük, kb. 170-180 C-on 25-30 perc alatt.
Itt most megesküszöm, hogy tényleg megéri elviselni a dagasztás fáradalmait, mert meglesz érte a jutalom:))